Maximální ochrana zdraví.
Kompletní sortiment HANÁK má certifikaci
CARB phase 2

 

Pouze a jedině čisté dřevo, žádný odpadový recyklát v našem nábytku! Používáme pouze nadstandardně kvalitní materiál s certifikací CARB – nadstandard, za který si nemusíte připlácet! Základní evropská norma, která se zabývá obsahem formaldehydu v dřevotřískových deskách, se nazývá E1 a předepisuje maximální obsah formaldehydu pod 8 mg na 100 g dřevotřískové desky. Nejvyšší současná norma se nazývá CARB a ta předepisuje množství formaldehydu pod 4 mg na 100 g dřevotřískové desky. Firma HANÁK NÁBYTEK, a.s. je aktuálně jediným výrobcem v České republice, který vyrábí nábytek právě z tohoto certifikovaného materiálu, který v Evropě používá zatím jen velmi malá část výrobců! Certifikace CARB garantuje, že se v dřevotřískovém materiálu nachází pouze čisté rostlé dřevo bez jakéhokoliv recyklátu (jedná se o rozdrcené zbytky starého nábytku, laků a dalšího odpadu, který bývá obsažen právě v dřevotřískových deskách s normou E2 a v menším množství E1).

E2       8-30 mg formaldehydu na 100 g dřevotřískové desky. Velmi jedovaté a v Evropě zakázané!
E1       4-8 mg formaldehydu na 100 g dřevotřískové desky. Evropská norma.
CARB  Méně než 4 mg formaldehydu na 100 g dřevotřískové desky. Vysoce kvalitní materiál.

 

I když jako JEDINÍ v republice splňujeme náročnou certifikaci velkoplošného materiálu CARB Phase 2, tak samotné splnění normy pro nás není dostatečné. Dřevotřískové desky dodávané pro firmu HANÁK nábytek totiž obsahují pouze 2,1 mg formaldehydu na 100g materiálu, což je hluboko pod hranicí evropské normy i samotné normy pro certifikaci CARB.

A co tyto výsledky znamenají pro vás?

  • 100% zdravotní nezávadnost
  • zvýšená pevnost a odolnost korpusů a eliminace průhybů polic
  • extrémně vysoká pevnost uchycení kování

 

 

Zdravotně nezávadný výrobek garantujeme i díky další použité technologii na zpracování materiálu a to díky novému PUR olepování hran, které je opět nadstandardní záležitostí, kterou většina výrobců v tuzemsku nenabízí. Dáváme vám k dispozici kompletní výsledky a informace o certifikaci.