Typy zástěn a obkladů v kuchyňských linkách Hanák Liberec

Zástěna, nebo-li prostor mezi spodními a horními skříňkami, dotváří celkový ráz kuchyně. Na výběr je několik variant.

Keramický obklad

Keramický obklad Hanák kuchyně Liberec

Výrobci stále nabízejí další a další obklady různých struktur, rozměrů a barev. V oblibě jsou například mozaiky, které se pro svůj jedinečný vzhled těžko nahrazují. Nedostatkem je špatná údržba velkého množství spár, ale výhodou je vysoká odolnost vůči mechanickému i chemickému poškození.


Sklo | Lacobel

Sklo Hanák kuchyně Liberec

Skleněné obklady si rychle získaly své místo nejen v kuchyni. Můžete si vybrat obklad barevný, matný, lesklý s ornamentem nebo třeba fotografií vašich blízkých. Neopomenutelnou předností je rychlá, jednoduchá a čistá montáž, a také snadná údržba.


Benátský štuk

Benátský štuk Hanák kuchyně Liberec

Benátský štuk neboli umělý mramor je speciální technika, která dodá kuchyni nádech luxusu a elegance. Barevnost štuku je prakticky neomezená a díky tomu si můžete vybrat jakýkoliv odstín. Navíc je otěruvzdorný a velmi dobře odolává vlhkosti, a proto ho lze použít i v koupelnách.


Stěrka

Stěrka Hanák kuchyně Liberec

Stěrku charakterizuje přirozený betonový vzhled hodící se nejen na stěny ale i na podlahu. Tento materiál se nanáší metodou stírání na jakýkoliv rovný povrch, čímž se vytváří hladký efekt. Stěrka může být nejen hladká, ale i strukturovaná, matná nebo lesklá, případně imitující kov či beton, barevná i bezbarvá. Výhodou stěrky je její snadná údržba. Povrch se dá umývat, vysávat i ometat.


Laminát

Laminát Hanák kuchyně Liberec

Dalším ekonomicky výhodným řešením je obložení stěny umakartem v dekoru pracovní desky. Vyrábějí se v tloušťce 10 nebo 18 mm, kde z jedné strany je nalisován dekorační laminát a z druhé laminát protitažný. Tato varianta evokuje jednolitou pracovní plochu.


Laminotřísková deska

Lamino třísková deska Hanák kuchyně Liberec

Tato varianta zástěny je cenově přijatelná a v současnosti patří k velmi oblíbeným a používaným řešením. Obklad tl. 18 mm je většinou ve stejném dekoru jako dvířka kuchyňské linky a celek působí velmi kompaktně.


Umělý kámen

Umělý kámen Hanák kuchyně Liberec

Nebo-li dokonalá imitace přírodního materiálu s lepšími užitnými vlastnostmi např. Corian, HI-MACS, STARON atd. Oceníte ho nejen pro svou autentičnost přírodního kamene, ale i pro svou snadnou údržbu. Výhodou je i bezspárové napojení jednotlivých částí, které vytvoří jednolitou desku, nebo možnost opravy v případě poškození.


Přírodní kámen

Přírodní kámen Hanák kuchyně

Obklady a pracovní desky do kuchyně z přírodního kamene (žula, mramor, atd.) jsou oblíbené pro své specifické vlastnosti, estetickou hodnotu, minimální údržbu a téměř neomezenou životnost.